Zameranie materskej školy

.

Zameranie našej materskej školy vychádza z hlavného cieľa predprimárneho vzdelávania, ktorým je dosiahnuť optimálnu perceptuálno – motorickú , kognitívnu a citovo – sociálnu úroveň, ako základ pripravenosti na školské vzdelávanie a na život v spoločnosti. Východiskom je jedinečnosť dieťaťa, aktívne učenie a  jeho začleňovanie sa do skupiny kolektívu.

Keďže žijeme v regióne bohatom na ľudové tradície, chceme okrem odovzdávania moderných poznatkov vedy a techniky a neustáleho podporovania digitálnej gramotnosti pri práci so vzdelávacími programami na IKT, ponúknuť deťom aj poznatky zo života našich predkov formou  realizácie ľudových  tradícií v jednotlivých ročných obdobiach.

Okrem pravidelných aktivít v rámci MŠ sa uskutočňuje množstvo spoločných akcií ZŠ s MŠ . V jesennom období je to šarkaniáda, tekvičky, lampiónový sprievod ,/ spoločné akcie s rodičmi / v zimnom období sú to zvyky na Luciu , Mikulášska besiedka a spoločné chvíle pod vianočným stromčekom s pesničkami, oblátkami, vianočnými zvykmi a samozrejme darčekmi. Každoročne organizujeme v tento vianočný časv spolupráci s OÚ a Radou školy benefičné podujatie s názvom GALAPROGRAMČEK v miestnom KD, na ktorom sa všetkým občanom našej obce predstavia deti MŠ a ZŠ s vianočným  programom, predávajú sa chutné koláče, výrobky detí aj rodičov , ktoré sa vyrábajú na spoločných vianočných dielničkách a v bufete rozvoniava vianočný punč .Na všetkých prítomných čaká vždy bohatá tombola, vďaka štedrým rodičom a ochotným sponzorom. Výťažok z GALAPROGRAČEKA je pre všetky deti ZŠ a MŠ.

S anglickým jazykom sa oboznamujú v krúžku Smelo do sveta , obratnosť a rytmické cítenie si skvalitňujú v krúžýku Obratníček a Tanečníček

Deti sa prezentujú svojimi vystúpeniami aj na akciách poriadaných obcou ako sú Deň úcty k starším, Deň obce a Deň matiek. Enviromentálne cítenie sa u detí rozvíja separovaním odpadu- Vláčík Separáčik, ktorý prebieha počas celého roka.

V jarnom období si pripomínajú jarné zvyky či už topením Moreny alebo vyrábaním veľkonočných ozdôb v tvorivých dielňach.  Svoje zdravie si posilňujú rekreačnými dňami / jesenný a zimný /, každoročne k nám chodí dentálna hygienička, ktorá deti učí nielen to, ako si zúbky správne umývať, ale i to, ako sa o ne starať. Akcií na podporu tvorivosti, fantázie pohybu a prirodzenej aktivity detí aj rodičov je oveľa viac. Všetko sa odvíja od ochoty a spolupráce nielen zamestnancov MŠ, ale hlavne rodičov.

Základná škola s materskou školou
    900 83 Čataj č. 113
  • 0911 110 505 / ZŠ /